POSPOL - První Organizace Studentů Přírodovědy Olomouc - Logo, ikona

První Organizace Studentů Přírodovědy Olomouc

První Organizace Studentů Přírodovědy Olomouc je studentská organizace, která si dala za hlavní úkol pomáhat všem studentům a hlavně prvákům, pochopit principy na UPOL, usnadnit jim start, rozptýlit jejich obavy a poradit jim v každé situaci, ve které se mohou ocitnout.

POSPOL se snaží být aktivní i v ostatních sférách studentského života, snaží se usnadnit komunikaci mezi vyučujícimi a studenty a taktéž organizuje různé akce kulturního charakteru. Z těchto důvodů se organizace člení do několika sekcí, čímž se snaží maximálně zefektivnit samotnou činnost v oblasti daného zájmu. V současné době je POSPOL složen z těchto oddělení:

Fotografie budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Studijní záležitosti

Tato sekce slouží studentům podobně jako studijní oddělení. Rozdíl však tvoří spíše neformální přístup a metody jednání v duchu hesla „studenti studentům“. Nemějte strach a kontaktujte naše kolegy v případě nesnází!

Sportovní akce

Našim cílem je pravidelně pořádat události sportovního charakteru a tím uspokojit co nejvíce studentů. Z tohoto důvodu také budeme vybírat druh sportu především podle Vašich názorů. Nebojte se tedy vyslovit svůj herní návrh a my se Vám budeme snažit vyjít vstříc.

Kulturní akce

Párty a zábava k vysokoškolskému životu zcela jistě patří. S námi se můžete těšit na oboje – například od promítání filmů a čajových dýchánku, až po organizované události v klubu či hospodě. Nemáme problém ani s oslavami či plesy. Opět záleží na vašich nápadech.

Technické oddělení

Správu těchto webových stránek a dalších technických záležitostí v rámci První Organizace Studentů Olomouc zajišťuje technické oddělení POSPOLu, které je složeno především ze studentů informatických oborů na Přírodovědecké fakultě.