POSPOL - První Organizace Studentů Přírodovědy Olomouc - Logo, ikona

Aktuality

Tábory v Pevnosti Poznání jsou v plném proudu!

2016-07-12,

Dvě stovky dětí se o letních prázdninách zapojí do vědeckých táborů Pevnosti poznání v Olomouci. Tým interaktivního centra pro ně připravil nabitý program plný zábavy, ale i poučení. Každý den táborníci prozkoumají jiný vědecký obor. Nejen že se přenesou do římské doby, ale budou detailně zkoumat sluneční soustavu, vyzkouší si důmyslné šifrování nebo se promění v architekty Země.

Vědecké tábory v Pevnosti Poznání

Animátoři populárně-naučného centra vsadili na aktivity, které u dětí podpoří jejich přirozenou zvídavost, tvořivost a touhu poznávat. Děti si procvičí jak své vědomosti ze školy, tak i všeobecné znalosti. Seznámí se s různými typy šifer, potrénují svoji paměť a zamyslí se nad různými vědomostními otázkami. Prozkoumají také tajuplný vesmír, všechny kouty přírody a zjistí, jak vypadal život obyčejného římského vojáka. Chybět nebude ani program z geografie. „Zahrajeme si na pány architekty celé Zeměkoule. Zjistíme, jak do sebe zapadají kontinenty a města a vesnice rozložíme na součástky. Dokonce si navrhneme svoji vlastní z(Z)emi,“ popsala koordinátorka letních táborů Alice Kubešová.

Program doplní také vědecká výtvarka, kde budou účastníci každý den navazovat na jednotlivá témata, kterými se na táboře zabývaly. „Budeme vyrábět přírodovědecký komiks, kde děti zúročí své znalosti z biologie. Sluneční soustavu budeme zkoumat doslova od jádra, kdy si je u vybraných planet vyrobíme. Děti se můžou těšit na tvoření kolosea, tajemné písmo a spoustu dalších kreativních aktivit,“ doplnila Kubešová. Děti budou rozděleny podle věku od 7 do 9 let a od 10 do 12 let. O tábory je každoročně velký zájem, letos se místa naplnila během několika dní po veřejném vyhlášení termínů. Turnusy startují 11. července a končí 12. srpna.

Pevnost poznání je interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho cílem je zábavnou formou přibližovat vědu a výzkum všem věkovým kategoriím. Nachází se v architektonicky i historicky výjimečné budově, bývalém vojenském skladu z 19. století, který se podařilo úspěšně transformovat v progresivní science centrum. Návštěvníci Pevnosti se baví a vzdělávají prostřednictvím interaktivních vědeckých expozic a digitálního planetária. Centrum od jeho otevření v dubnu 2015 navštívilo 120 tisíc lidí.

Více o programu: http://www.pevnostpoznani.cz/nase-aktivity/

 

Kontaktní osoba:

Martina Vysloužilová
Univerzita Palackého v Olomouci | Pevnost poznání
E: martina.vyslouzilova@upol.cz | T: 603 35 91 26
www.pevnostpoznani.czZpět na novinky. Návrat na všechny aktuality
 
TISK